Producenci
Promocje
SENSUVA DELAY GEL
SENSUVA DELAY GEL
69,90 zł 39,90 zł
szt.
KAJDANKI NA RĘCE
KAJDANKI NA RĘCE
38,90 zł 34,90 zł
szt.
BAT Z DREWNIANĄ RĄCZKĄ
BAT Z DREWNIANĄ RĄCZKĄ
59,90 zł 55,90 zł
szt.
LEG AVENUE RAJSTOPY
LEG AVENUE RAJSTOPY
39,90 zł 19,90 zł
szt.
LEG AVENUE BODYSTOCKING
LEG AVENUE BODYSTOCKING
69,90 zł 39,90 zł
szt.
KAJDANKI NA RĘCE Z MIĘKKIEJ SKÓRY
KAJDANKI NA RĘCE Z MIĘKKIEJ SKÓRY
63,90 zł 56,90 zł
szt.
BANGKOK CONNECTION
BANGKOK CONNECTION
56,90 zł 49,90 zł
szt.
BAT PLECIONY
BAT PLECIONY
24,90 zł 22,90 zł
szt.
"SWEET" EROTYCZNA GRA PLANSZOWA
"SWEET" EROTYCZNA GRA PLANSZOWA
39,90 zł 33,90 zł
szt.
MALE EDGE EXTRA
MALE EDGE EXTRA
559,90 zł 489,90 zł
szt.
OBRĘCZE NA PENISA
OBRĘCZE NA PENISA
17,90 zł 9,90 zł
szt.
"PIĘĆDZIESIĄT ROZKOSZY NOCY" GRA DLA DOROSŁYCH
"PIĘĆDZIESIĄT ROZKOSZY NOCY" GRA DLA DOROSŁYCH
89,90 zł 86,90 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Opóźniacze wytrysku. Czy i jak działają? 0

Na rynku dostępnych jest szeroka gama produktów, których zadaniem jest opóźnienie wytrysku u mężczyzn. Środki te działają na bardzo prostej zasadzie. Zawierają one mianowicie w swoim składzie, substancje miejscowo znieczulające, które zmniejszają wrażliwość penisa na bodźce zewnętrzne.

Skuteczność ich działania zależy od kilku czynników:

  • zastosowanej substancji czynnej (miejscowo znieczulającej)
  • stężenia tejże substancji
  • ilości zastosowanego środka
  • indywidualnych predyspozycji każdego mężczyzny

Jeśli chodzi o rodzaj zastosowanej substancji znieczulającej, to wymienię je w kolejności od najsłabiej działających do najsilniejszych.

A więc po pierwsze mentol - substancja najpopularniejsza ale również działająca najsłabiej. Można ją polecić na początek - aby wypróbować czy na nas zadziała - oraz dla osób, które nie mają dużego problemu z opóźnieniem momentu wytrysku, lecz chcą sobie poeksperymentować dla urozmaicenia życia seksualnego. Mentol występuje przykładowo w takich produktach jak: BULL POWER, INVERMA MEN STOP STOP, ORGASM CONTROL, RETARD, SENSUVA i wielu wielu innych.

Drugą substancją czynną jest, znany skądinąd panthenol - środek stosowany również dla złagodzenia objawów oparzeń. Panthenol działa zdecydowanie mocniej niż mentol. W swoim składzie mają go przykładowo takie produkty jak: PJUR MED PRO-LONG, PJUR SUPERHERO czy RHINO.

Spray RHINO z pantenolem. Tani i skuteczny środek opóźniający

Wreszcie trzecią i najmocniejszą grupę substancji miejscowo znieczulających są, również znane z innych zastosowań: benzokaina lidokaina. Tych substancji nie znajdziemy jednak w żadnym, dostępnym w Polsce kremie czy sprayu do opóźnienia wytrysku, gdyż jest to zakazane. Nie wiem czemu - ale tak jest i już. Lidokainę zawiera na przykład słynny STUD 100 ale uwaga - tylko wyprodukowany w Wielkiej Brytanii oryginał w czarnym opakowaniu. Podszywa się pod niego STUD w białym pudełeczku ale ten produkt oparty jest na bazie mentolu.

Oryginalny Stud 100 z lidokaina. Niedostępny w Polsce

Benzokainę znajdziemy natomiast w prezerwatywach opóźniających wytrysk, takich jak np. DUREX PERFORMA czy AMOR LONG LOVE (w stężeniu 7%). Minusem prezerwatyw jest fakt, że nie możemy sterować ilością użytej substancji znieczulającej. Jesteśmy "skazani" na stężenie zaaplikowane nam przez ich producenta ale powinny działać skutecznie. Może się nawet okazać, że ich działanie będzie zbyt mocne i całkowicie "zamrożą" penisa.

Prezerwatywy AMOR LONG LOVE z benzokainą (7%)

Kolejny problem to pytanie czy wybrać środek w sprayu czy w kremie. Tabletek w ogóle nie polecam, uważam bowiem że nie działają, chyba że jako placebo. Tu jednoznacznej odpowiedzi nie ma, gdyż obie formy mają swoje zalety i wady.

Spray jest wygodniejszy w użyciu i szybciej zacznie działać. Krem natomiast trzeba wmasować w powierzchnię członka i kilka lub kilkanaście minut odczekać. Będzie on natomiast w mniejszym stopniu oddziaływał na partnerkę, gdyż spora jego część ulegnie wchłonięciu.

W tym miejscu dotykamy jeszcze jednego problemu. Ponieważ, jak wiadomo mamy do czynienia ze środkami miejscowo znieczulającymi, aplikowanymi zewnętrznie, to mogą one również wpływać na partnerkę i zmniejszyć jej odczucia podczas uprawiania seksu. Jest na to proste remedium - użyć prezerwatywy. Jeśli jednak prezerwatyw nie używamy to krem będzie lepszy niż spray.

Udanego seksu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl